Rozpoczęła się realizacja kolejnej części osiedla Pasaż Podgórski. Naprzeciwko budynków etapu I i II, przy ul. Zabłocie  powstaje kolejny budynek - etap III. Nowy obiekt będzie dopełnieniem  poprzednich etapów i swoim wyglądem, od strony wewnętrznego dziedzińca będzie do nich nawiązywał tak by tworzyć spójną i harmonijną przestrzeń, natomiast od ul. Zabłocie elewacja będzie zdecydowanie się różnić.

Zgodnie z założeniami architektów jej wygląd ma nawiązywać do miejsca, w którym się znajduje tj. do postindustrialnej przestrzeni Zabłocia. Stąd czerwona cegła na elewacji i ażurowe balustrady na balkonach. Całość harmonijnie spaja się z pobliskimi budynkami i Krakowską Akademią dając poczucie uporządkowanej przestrzeni miejskiej.

nowe mieszkania w Krakowie

Budynek będzie posiadał 6 i 8 kondygnacji. Będzie w nim 155 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 28 m² do 63 m². Mieszkania zostały bardzo starannie zaprojektowane, tak aby miały funkcjonalne układy  i zapewniały komfort mieszkania.

Osiedle będzie wybudowane  w wysokim standardzie podobnie jak  poprzednie etapy. Konstrukcję budynku stanowił będzie szkielet żelbetowy. Ściany zewnętrzne wykonane będą z pustaków ceramicznych i ocieplone styropianem. Pod obiektem będzie dwukondygnacyjny garaż z miejscami postojowymi oraz wydzielonymi komórkami lokatorskimi.

Większość mieszkań będzie miała balkony lub loggie. Parter od ul. Zabłocie zajmować będą powierzchnie usługowe. Mieszkania przekazywane będą w stanie deweloperskim tj. ze wszystkimi instalacjami, tynkami wewnętrznymi, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi oraz kaloryferami.

Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Zalety "Pasażu Podgórskiego":

  • Bardzo dobra lokalizacja blisko centrum
  • Sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych
  • Dogodna komunikacja z pozostałymi  częściami Krakowa
  • Nowoczesna i oryginalna architektura