Osiedle „Mały Przewóz" to zespół mieszkaniowy składający się z trzech budynków zróżnicowanych wysokościowo (od 4 do 7 kondygnacji), zespołu garaży podziemnych oraz infrastruktury osiedlowej niezbędnej do jego prawidłowego funkcjonowania.

Ogółem osiedle składa się ze 180 mieszkań o powierzchni od 37 m² do 115 m². Każde mieszkanie ma zapewnioną komórkę lokatorską w części podziemnej o powierzchni od 3 m² do 4 m². Niektóre mieszkania na najwyższych piętrach budynków posiadają tarasy o powierzchni nawet kilkadziesięciu m² z wystawą południową.

Osiedle zrealizowane zostało w oparciu o ciekawą i nowatorską koncepcję architektoniczną, łączącą pozytywny odbiór wizualny z zapewnieniem optymalnej funkcjonalności. Koncepcja ta tworzy przyjazny klimat i zapewnia mieszkańcom osiedla możliwość relaksu i odpoczynku.

Komunikacja wewnętrzna odbywa się poprzez windy łączące każdą kondygnację budynku z garażem podziemnym. Niezależnie od stanowisk w garażu podziemnym, osiedle posiada miejsca postojowe w sąsiedztwie budynków.