UMOWA REZERWACYJNA
Umowa rezerwacyjna zawierana jest przez IMS Budownictwo (sprzedającego) i kupującego w przypadku, gdy kupujący nie ma jeszcze sprecyzowanego sposobu finansowania mieszkania i potrzebuje czasu na przeanalizowanie swoich możliwości na pozyskanie kredytu.
Zawarcie umowy rezerwacyjnej powoduje wyłączenie wybranego przez Kupującego lokalu z oferty.
Strony zawierają umowę rezerwacyjną zgodną ze wzorem określonym przez sprzedającego.
Umowa rezerwacyjna w trakcie realizacji inwestycji jest zawierana na okres od 2 tygodni do 2 miesięcy i wiąże się z wpłatą kaucji w wysokości 5 000 zł.
Zasady zwrotu kaucji określa treść umowy. W tym czasie powinna być zawarta umowa deweloperska. Po oddaniu inwestycji do użytkowania zawierane są przedwstępne umowy sprzedaży.
UMOWA DEWELOPERSKA
Umowa deweloperska wymagana jest obowiązującą od 29 kwietnia 2012 r. Ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i zawierana w formie aktu notarialnego, zgodnie ze wzorem określonym przez dewelopera. Koszty zawarcia takiej umowy dzielone są po połowie między dewelopera i nabywcę. Umowa deweloperska określa ostateczną cenę sprzedaży lokalu, terminy zapłaty, a także inne istotne postanowienia, które zawierać będzie umowa przyrzeczona (ostateczna).
Po zawarciu umowy deweloperskiej kupujący wpłaca należność za przedmiot zakupu transzami, zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do umowy deweloperskiej.
Cena lokalu określona w umowie deweloperskiej jest ceną gwarantowaną i nie podlega indeksacji w całym okresie obowiązywania umowy.
UMOWA PRZEDWSTĘPNA
Umowa przedwstępna zawierana jest po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i może być zarówno w formie zwykłej umowy pisemnej zgodnej ze wzorem określonym przez sprzedającego, bądź też - na życzenie nabywcy - w formie aktu notarialnego. W przypadku zawarcia umowy w formie aktu notarialnego koszty z tym związane ponosi kupujący.
Umowa przedwstępna określa ostateczną cenę sprzedaży, terminy zapłaty, a także inne istotne postanowienia, które zawierać będzie umowa przyrzeczona (ostateczna).
Cena lokalu określona w umowie przedwstępnej jest ceną gwarantowaną i nie będzie podlegała indeksacji w całym okresie obowiązywania umowy.
PRZEKAZANIE MIESZKANIA DO INDYWIDUALNEGO WYKOŃCZENIA
Przekazanie kupującemu lokalu mieszkalnego do indywidualnego wykończenia następuje po całkowitym uregulowaniu zobowiązań finansowych zawartych w umowie deweloperskiej/przedwstępnej. Lokal mieszkalny przekazywany jest protokołem zdawczo - odbiorczym po otrzymaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
PRZENIESIENIE WŁASNOŚCI
Na podstawie umowy przyrzeczonej (ostatecznej) nabywca staje się właścicielem wskazanego lokalu mieszkalnego, któremu przysługuje nieodłączny, odpowiedni udział w częściach wspólnych budynku mieszkalnego oraz odpowiedni udział w gruncie, a także nieograniczone i trwałe prawo do korzystania z oznaczonej komórki lokatorskiej oraz - opcjonalnie - nieograniczone i trwałe prawo do korzystania z oznaczonego miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym.
Sprzedający zastrzega, iż powyższa informacja nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
REKLAMACJE
Reklamacje są przyjmowane na 2 sposoby:
- pisemnie w siedzibie firmy IMS Budownictwo przy ul. Romanowicza 1 w Krakowie lub w każdym biurze sprzedaży mieszkań
- pocztą elektroniczną na adres usterki@ims-budownictwo.pl (Kraków) lub usterki.wroclaw@ims-budownictwo.pl (Wrocław)
Do rozpatrzenia reklamacji niezbędne jest podanie danych osobowych zgłaszającego , nazwy osiedla, numeru mieszkania, numeru kontaktowego oraz krótkiego opisu usterki.